!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

Zajímavosti

Zvláštní postřehy z Japonského života

22. března 2008 v 3:27 | Yoshííí♥
Dnes jsem hledala nějaké obrázky na netu a narazila jsem na jeden web zabývající se zvláštnostmi Japonska. Docela mě toto téma zaujalo, a tak jsem neváhala a již zmíněný web jsem otevřela. Čekala mě nezapomenutelná podíváná ...
Obrázky, které jsem tam našla byly opravdu dosti zvláštní až šíleně bláznivé ... Řekla jsem si, že Vás nemohu připravit o tuto kuriozní sbírku fotek, a tak sem něco málo dávám, snad se podivíte, zasmějete a zatouženě si ty věci budte přát, tak jako já..

YAMATO - The Drummers Of Japan

17. února 2008 v 19:57 | Yoshiko Okatama

YAMATO - The Drummers Of Japan
Strhující show japonských bubeníků se vrací do ČR!

V únoru loňského roku přivezla agentura Pragokoncert do ČR, do Prahy a Brna, proslulý japonský bubenický soubor YAMATO. Japonští bubeníci si naše publikum doslova a do písmene získali a svým energickým, fascinujícím vystoupením zcela nadchly dvakrát po sobě vyprodaný velký sál pražského kongresového centra a dokonce třikrát vyprodali sál Janáčkova divadla v Brně. Je zřejmé, že češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Strhující show Heartbeat "Shin-on" (v překladu "Tlukot srdce") byla pro Pražany a Brňáky naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace. Pět vyprodaných sálů v Praze a Brně bylo impulsem k rozšíření veleúspěšného megashow v rámci nového evropského turné i do dalších měst. Yamato se tak v březnu letošního roku kromě Prahy a Brna představí nově i fanouškům v Plzni, Ostravě a Zlíně!

XDDDD Něco pro pobavení...

20. srpna 2007 v 6:54 | Yoshiko Okatama
Magneťáci..:o) Heh připomělo mi to doby, kdy jsem na tabuly na ZŠ kreslila, jak se přitahují a odpuzují pólyXD

Japonský fanoušek

20. srpna 2007 v 6:49 | Yoshiko Okatama
Tak tomuto se říká japonský fanda... Normálně bych se k němu klidně přidala a začala s ním kříčet: "Japan" A vůbec bych se nestyděla...
Pamatuji si, jak bylo nějaké Mistrovství a hrálo Japonsko. A já jsem doma u TV hulákala "Japonsko" a povzbuzovala hráče, aby vyhráli... ;oD Rodiče si v té době mysleli, že jsem se zbláznila, ale jako vy mě asi chápete, že?

Japonské pověry

28. července 2007 v 22:27 | Yoshiko Okatama
Číslo čtyři
Číslo čtyři se považuje v Japonsku za nešťastné, protože se vyslovuje stejně jako smrt (shi). Proto by se Japoncům neměly dávat různé dárky sestávající ze čtyř částí anebo čtyři dárky najednou. V některých nemocnicích a hotelech jsou tato čísla dokonce přeskočená.
Používání hůlek (aneb jak se neztrapnit:D)
1. Nikdy nezabodávejte hůlky do jídla, zejména do rýže. Hůlky se zabodávají pouze při pohřbech do rýže na oltáři.
2. Nikdy si nepředávejte jídlo z hůlek do hůlek. Vedle toho že to vyžaduje docela zručnost a asi byste si toho moc nepředali, tak Japonci tak nečiní protože se tak podávají kosti mrtvých těl v kremačních místnostech.

Spánek
Nikdy nespěte hlavou směrem k severu, neboť takto jsou ukládána mrtvá těla. Takže si s sebou nikdy nezapomeňte busolu anebo než ulehnete, prozkoumejte lišejníky v okolí.

Nirasaki

18. července 2007 v 23:01 | Yoshiko Okatama
Oficiální stránka TADY

.....:::::SRAZÍÍÍK:::::.....

15. července 2007 v 21:52 | Yoshiko Okatama
Ahojky lidičky,
Já a Phucík pořádáme další sraz a doufáme, že tentokrát tam bude hooodně lidiček, asi 8 už je jistejch a další zatím váhají...
Takže bylo by to 19.července a sraz by byl kolem 12hodiny... kde to řeknu jen tomu, kdo mi napísá na malík, pže takhle by tam mohl přijít i někdo nezvaný...:)
můj mail je yoshiko@seznam.cz . . .
Náš kamarád možná pozve nějaké Japonky... Tak kdyby se někdo chtěl na něco zeptat, tak jsem si jistá, že mile rádi odpoví..:)
Tento sraz je pouze pro lidičky, které se zajímají o Japonsko, Japosnštinu, Anime,J-pop, atd.... Prostě vše co se týká Japonska...

Smailíci, které často používám...

14. července 2007 v 16:49 | Yoshiko Okatama
^_^úsměv
^__^úsměv
Y_Ysmutek, pláč
;_;pláč
>_<překvapení
^_-mrknutí
^_~šibalské mrknutí
^.^;nervozita
^^;dtto
^_^;nervózní úsměv
9_9"nevinnost"
-_-unavený, rozzlobený
O_opřekvapení, údiv
O_O"Šok!"
@_@Veliké oči anime a manga postaviček..:)
=_=ospalost
$_$"many"
m^.^m"packy"

Sraz^^

13. července 2007 v 8:06 | Yoshiko Okatama
..::SRAZ::..
Kdy to příště bude??? No, kdo máte čas koncem příštího týdne. Myslím čtvrtek??? Tak můžete přijít... my vše dnes promyslíme a vymyslíme a já všem dám vědět, dko by chtěl kdy, kde to bude... Tak co vy na to??? Sraz by byl v Praze, což je takový střed ČR, kdo by nemohl, protože se v Praze nevyzná a neví, jak by se dostal na místo určení, tak to by jsme určó vyřešili.
Tak pokud by měl někdo zájem, tak mi napísejte na maila yoshiko@seznam.cz
Dómo arigato ^^

Sčítaní milovníků Japonska a Anime v ČR

11. července 2007 v 20:58 | Yoshiko Okatama
Napadl mě hrozně bláznivý nápad, tak doufám, že mi s ním pomůžete .... Napadlo mě, že by jsme všichni společně mohli dát dohromady všechny lidičky a milovníky anime dohromady ...
Zajímalo by mě, kolik takových lidí je...a asi nejsem sama, koho by to zajímalo..:) No pokud mi pomůžete, tak to můžeme zjistit ...
Jak můžete pomoct???
- jednoduše... můj odkaz na tento článek dáte všem lidem, které znáte... Myslím lidem, kteří se zajímají o Japonsko nebo anime...
- a ty sem musí napsat komentář, klidně si se dejte reklamu na vaše blogy nebo tak.... Bude to jediný článek, kde to strpím......
Jaká je výhoda???
- tímto způsobem můžeme poznat mezi sebou spoustu lidí, o kterých jsme ani nevěděli, že jsou...
- najít si nové přátele, nové oblíbené stránky, nové informace...
Pokud souhlasíte, tak to vysvětlete kamarádům, o kterých už víte a přidejte komentář, každý sám za sebe...
Tak jsem zvědavá klik lidí miluje Japonsko nebo Anime ... nebo obojí, že...
PS:-D Tito smailíci jsou od Mucc141...:) odkaz je v oblíbených stránkách...:)
A Všem děkuji za POMOC!!!! Kdyby bylo něco nejasného, tak mi písejte na maila yoshiko@seznam.cz díky mooooc

Prázdniny jsou kawaii....

29. června 2007 v 13:44 | Yoshiko Okatama

Má úvaha..:(

9. června 2007 v 14:54 | Yoshiko Okatama
Někdy se na světě dějí opravdu hrůzné věci, kterým snad nelze ani uvěřit… Dnes jsem narazila na jeden článek, který mě dosti pobouřil… Nechápu, jak někdo může páchat takové činy! Naštěstí v tomto případě bude zřejmě viník potrestán, ale přesto… Na světě se děje tolik špatností, nepráva, ublížování, chudoby…Mohla bych tu sedět až do večera a pořád bych psala, kolik je toho na světě špatného! My tady v České Republice asi nechápeme, že na světě jsou lidé, kteří jsou na tom hodně špatně, než-li si sami dokážeme uvědomit… Nemluvím tady o Africe, Indonésii, Kubě…JÁ TADY MLUVÍM I OSTÁTECH, které jsou na tom ekonomicky, čím dál tím lépe! Mluvím o zemích, o kterých si já myslím, že zanedlouho na tom budou lépe než např. Česká Republika… Jenže, co já zmůžu… Jsem obyčejná 16ti letá holka a to prostě nejde…! Tolik bych ale chtěla pomoct…Pomoct nevinným lidem, kteří si snad ani někdy neuvědomují, že na světě je něco lepšího, než dosud oni sami poznali… Že na světě není jenom neprávo, ale že se můžou mít dobře a žít lepší život… Vím, mě se to tady mluví, ale já to myslím vážně…CHCI pomoct a doufám, že se mi jednou podaří zachránit alespoň jeden tento nevinný život! Pak tu ale máme otázku, co s lidmi, kteří takto ubližují?!

TOMIO OKAMRA

9. června 2007 v 11:17 | Yoshiko Okatama
TOMIO OKAMURA

Narodil se v Tokiu, má japonské a korejské předky, ale ať se ho zeptají kdekoli ve světě na původ, prohlašuje, že je Čech. Tomio Okamura je skutečně po své mamince napůl Čech. Část dětství prožil dokonce v dětském domově a ještě před několika lety prodával v tokijském kině v malém občerstvení popcorn a colu. Dnes jeho cestovní kancelář dováží do České republiky více než 120 tis. turistů ročně a jako jeden z vyvolených byl nedávno představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Českou republiku a Japonské císařství.
Životní osudy Tomia Okamury jsou klasickou ukázkou barvotiskového holywoodského příběhu, kde chudý a pracovitý ke slávě a bohatství přišel.

Japan chin/Japončík

8. června 2007 v 15:28 | Yoshiko Okatama
Japan chin, Japonský čin, Japončík (Chin, Japanese Chin)
Japan-chin je bystrý a dovedný, mírný a milý pejsek. Od přírody je velice zdrženlivý, smysly a emoce užívá pouze zřídka. Japan-chin je také silně lne ke všem členům své rodiny.

Rio Mori

7. června 2007 v 9:37 | Yoshiko Okatama
Je to Miss Universe 2007 a její krása je opravdu Japonská :-)
Jméno - Riyo Mori
Datum narození - 24.Prosince 1986
Původ- Shizuoka,Japonsko
Výška- 1.57 metrů
Barva očí - hnědá
Barva vlasů- černá
Profese - Taneční instruktor (Tančí od 4let)
Je opravdu krásná, myslím si, že si vítězství
v Miss Universe 2007 zaslouží....:)
 
 

Reklama