!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

Knihy

Mijamoto Musaši

4. července 2007 v 15:14 | Yoshiko Okatama
Zboží je skladem, expedice možná ihned (pokud bude objednáno před příjezdem dopravní služby, dodání do druhého prac. dne)
Nikdy neporažený šermíř, mistr bitevní strategie, ikona bojových umění - Mijamoto Musaši, který žil v Japonsku kolem roku 1600, je nejznámějším samurajem všech dob. Jeho mistrovské dílo Kniha pěti kruhů (Gorin no šo) je jedním z nejhlubších textů, pojednávajících o delikátním umění konfliktu a vítězství, které kdy vzešly z asijské kultury. Musaši byl rovněž uznávaným umělcem a tato kniha obsahuje barevné repro-dukce jeho vlastních kaligrafií a kreseb.

Během staletí se Musašiho pověst rozrostla do mýtických rozměrů, ale ve skutečnosti zůstává mnohé o Musašim a jeho životě tajemstvím. V této knize se Kendži Tokicu, současný učitel bojových umění a vědec kriticky zaměřuje na Musašiho život a písemné dílo, odděluje fakta od fikce a poskytuje pohled na muže a jeho myšlenky, který je srozumitelný pro dnešní čtenáře a studenty bojových umění.
Tokicu poskytuje živý a přepečlivě vypracovaný životopis a nový překlad Knihy pěti kruhů, současně se čtyřmi dalšími texty o strategii společně s rozsáhlým komentářem.

Toto dílo dále pojednává o hlavních obdobích v historii japonského šermu
Musašiho dětství a jeho prvním souboji
založení Musašiho Školy dvou mečů
Musašiho vlivu na současné cvičení bojových umění
vývoji budó, neboli cvičení bojových umění pro osobní rozvoj.


Kendži Tokicu se narodil v Japonsku a bojová umění začal studovat jako dítě. Od roku 1971 vyučoval kara-te v Paříži. V roce 1984 založil školu Shaolin-mon school, kde vyučuje syntézu původních bojových umění Japonska a Číny. V roce 2001 založil Tokitsu-rjú Academy (www.tokitsu.com) za účelem šíření a podporo-vání svého systému. Tokicu je rovněž držitelem doktorátů ze sociologie a japonského jazyka a kultury. Je autorem knihy Ki and the Way of Martial Arts, Ki a cesta bojových umění (Shambhala 2003).

Tajný deník paní Vistárie

4. července 2007 v 15:10 | Yoshiko Okatama
Následník velkého šóguna nalezen zavražděný v budoáru prostitutky
Sano Ičiró, nejctihodnější vyšetřovatel událostí, situací a lidí, se z neklidného snu probouzí do skutečné noční můry. Pán Macudaira Micujoši, šógunův bratranec a následník trůnu, byl po prohýřeném večeru zavražděn v posteli prostitutky. Brzy ale vyjde najevo, že Micujošiho společnicí onoho večera byla paní Vistárie, žena, s níž měl Sano kdysi milostné pletky. Kurtizána však zmizela a spolu s ní i její deník, který by mohl obsahovat cenné stopy. Sano se statečně pouští do pátrání, avšak ani jeho nepřátelé nespí. A výsledek? Z brutální vraždy je obviněn on sám! Nyní už nemá jinou volbu: buď odhalit skutečného vraha, nebo zahynout na popravišti.

Černý lotos

4. července 2007 v 15:08 | Yoshiko Okatama
Sano Ičiró, šogunův samuraj bez bázně a hany, na stopě vražedné sekty. Další příběh z Japonska 17. století.

Od autorky románů Bundori, Cesta zrady, Tetovaná konkubína, Samurajova žena a Tajný deník paní Vistárie.
Na pozemcích sekty Černého lotosu vypukne požár. V troskách jsou nalezena tři mrtvá těla a opodál jedna dívka v bezvědomí. Jmenuje se Haru a žije v klášterním sirotčinci, ale zdá se, že ji postihla ztráta paměti. Sano Ičiró, nejctihodnější vyšetřovatel ve službách samotného šóguna, se pouští do pátrání. Do práce se s ním vrhá i jeho tvrdohlavá, bystrá manželka Reiko. Ta věří, že zfanatizovaní mniši pod vedením svého mistra vraždí a mučí lidi, ale nedaří se jí to dokázat ani vlastnímu manželovi. Události se ale řítí jedna za druhou. Kdosi zabije ministra chrámů a svatyní i jeho ženu. Podezřelou dívku Haru, kterou dal Sano mezitím uvěznit, v žaláři někdo brutálně zbije a znásilní. Reičina přítelkyně Midori beze stopy zmizí ve svatyni. Začíná závod s časem, boj o spravedlivé potrestání vrahů, záchranu nevinných obětí a možná i celé země… Další mistrovské dílo oblíbené autorky opět pootevírá dveře do tajemného a barvitého světa udatných samurajů, intrikánských dvořanů a urozených dam v hedvábných kimonech.
 
 

Reklama