!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

*Anime*

Azumanga Daioh

1. srpna 2007 v 19:09 | Yoshiko Okatama
Tady stáhneš nějaké díly: TADY Určo se na nějaký díl mrkněte.... Je to docela sranda...

Sailor Moon - Usagi Tsukino

7. července 2007 v 14:43 | Yoshiko Okatama
Salilor Moon
Je čtrnáctiletá dívka, která je líná, ustrašená, uplakaná a není moc inteligentní - jmenuje se Usagi Tsukino. Usagi šla jednou zase pozdě do školy a na rohu ulice zahlédla, jak skupina kluků ubližuje malé kočičce. Usagi, ta hodná obětavá dušička pomohla a kočičce z těla odlepila náplast, kterou jí tam dali kluci. Když náplast odhazovala, tak zahlédla půlměsíc, který kočička měla . . . Chviličku se na sebe dívaly, ale Usagi si uvědomila, že jde pozdě do školy a tak musela jít. Když dorazila do školy, tak se dozvěděla, že dostala špatnou známku z písemky a tak když šla ze školy domů byla velice smutná. Usagi kvůli svému smutku nedávala pozor na cestu a tak vrazila do cizince (Mamora), který jí začal nadávat "Odango" (Králičí hlavo) - narážka na její jméno a účes. Večer, když už skoro spala, tak jí do pokoje vlezla kočička, kterou toho dne ráno zachránila . . . kočka na ní promluvila a představila se jako Luna . . . A pověděla Usagi, že ona je Senshi(bojovnice Sailor Moon) a že má za úkol najít princeznu a bojovat se zlem. Usagi jí však nevěří, když jí ale Luna dá jako dárek brož s tím, aby řekla Moon prism power!Make up!, změní se a je nucena si uvědomit, že Luna mluvila pravdu. Nakonec ještě tu noc zneškodní netvora, který se snažil ukrást lidem energii a musel jí při tom zachtránit záhadný maskovaný Tuxedo Kamen... Usagi nakonec najde zbytek bojovnic, ale Princeznu se jí najít nepodaří. . . Usagi se však dozví, že to ona je Princezna Serenity a Luna jí začne vyprávět příběh z dávné minulosti.
Kdysi byly dvě královsví, Měsíční (Silver Millenium) a na Zemi... Princezna z Měsíce, Serenity, se zamilovala do prince ze Země, Endymiona.... jejich štěstí netrvalo dlouho, Země i Měsíc byly zničeny... (Protože Země byla v té době temné království toužcí zničit to neposkvrněné Měsíční...) Aby Queen Serenity zachránila aspoň něco, tak poslala duše všech (tj. princezna Serenity, Endymion, Senshi, Luna a Artemis) k odpočinku, které se probudily do tohoto života a Sailor Moon a ostatní Senshi čerpají sílu z minulého života... A ještě někdo je z minula... Kdo jiný než Mamoru, reinkarnace Endymiona a momentální Tuxedo Kamen...
Jak to všechno Usagi zvládá? Myslím boje, ztráty, těžká rozhodnutí? Špatně. Ale je Sailor Moon je nejmocnější a prostě Princezna... Ale během seriálu (který začíná v jejích čtrnácti a končí v šestnácti letech) malinko vyspěje a zmoudří, ale pořád zůstává lenivá, naivní a mile hloupoučká...:))

Co je to "Anime"?

7. července 2007 v 13:51 | Yoshiko Okatama
Anime, tak to jsou japonské animované seriály nebo filmy, které vycházejí z původní verze Mangy(Manga to je japonský komix). V Manze a Anime se klade důraz na nakreslení nálady(zdůrazňují se velké oči), kterou postava cítí.
Anime řadíme do těchto kategorií:
- Shoujo (to jsou seriály a mangy určené dívkám - obyčejné starosti školaček apod.)
- Shounen (to jsou seriály a mangy pro chlapce - bojovnější, sportovnější nebo fantastičtější tématika)
- Hentai (pro dospělé - s erotickou tématikou - kreslené porno:)....např. Goldenboy)
- Dětská (která je velmi rozšířená - např. Pokemon, Digimon...atd.)
no a pak jsou podkategorie, jako je např.:
- Shoujo-Shounen (Je to určené pro holky i kluky a je jasné, že se zde bude bojovat např. o čest milované nebo o pomstu. Je to např. InuYasha)
 
 

Reklama