!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

*About me*

HELP ME!

11. dubna 2009 v 10:30 | Yoshiko Okatama
Ahoj japoncííí ,

už pár měsíců se snažím zprovoznit svůj blog www.yoshiko.blog.cz,
mám ale problém, stále se nemohu rozhoupat, když už náhodou si
najdu nějaký čas, že bych se snad do toho mohla pustit, něco mi to
překazí a mé nadějné plány to zhatí. Ať už je to škola a nebo něco
podobného, teď pro změnu mě čeká operace a já vím, že až se vrátím
z nemocnice, budu mít pár dnů čas a jsem si i jistá, že mě nikdo
z postele nevykopne, toť lze považovat za to, že nastane ten slavný
den a já ze svého blogu odstraním: "Blog v rekonstrukci!".

Je tu ale jeden problém, já neumím s grafickými programy, tedy
možná umím, ale nejsem tak šikovná jako někteří z vás!!! A proto bych
ty šťastné z vás, kteří jste byli přírodou obdařeni o tento um poprosila,
zdali by jste byli tak laskavi a vytvořením laye pro tento blog mi pomohli.
Asi nebudu zrovna nejskromnější zákazník. Když už by jste se do toho pustili
a lay mi udělali, byla bych za to moc vděčná!!! A myslím, že i čtenáři mého blogu !!!

Lay by měl být veselý a měl by z něch sršet optimismus a dobrá nálada,
která by měla vyvolávat šťastné a hezké myšlenky. A jeden z důležitých
faktů je, že se musí líbit dívkám, ale i chlapcům a přinejlepším také nějak
reprezentovat motiv "Japonsko".

Podobné zadaní jsem už dala kamarádce, která se nabídla, ale nedokázala
vytvořit něco, co by naplnilo mou touhu. Já totiž nejsem velkým fanouškem
anime a manga... Spíše mám ráda tradiční Japonskou kulturu :-) Samosebou
manga je bezva, když už jsem si v Japonsku něco z manga komixů četla,
byla jsem z příběhu nadčená. Ale nereprezentuje to to, co bych
chtěla a ani ne obsah, který na blogu mám (tedy vy ho ještě nevidítě, ale
až bude vzhled, bude i obsah!)..

Kdo mi tedy pomůže? Kdo bude tak hodný a pomůže nemožné Yoshiko???

Děkuju za tu energii, co jste vyložili k tomu, aby jste přečetli tento nezajímavý článek, snad bude mít nějakou odezvu...

Yoshiko Okatama

vrrrr...

7. března 2009 v 9:49 | Yoshiko Okatama
Blog už je skoro přestěhovaný a vše, co jste zde do této doby nalezli, naleznete nyní i tam + spoustu nového, co tu nikdy k vidění nebylo. Až ta chvíle nastane dám vědět! Nebojte se však, že by yoshiko.blog.cz měl končit, našla jsem si pro tuto adresu nové využití a myslím, že se všem bude líbit ;) Toť ale překvapení.

Také bych se chtěla omluvit, za dlouhodobou neaktivitu, ale i když to tak nevypadá, věnuji se přeměně článků hodně času. Budu ráda, když to zanedlouho oceníte :-).

Snad se vám vše nové bude líbit.


Dále bych chtěla napsat o někom, kdo si říká: Sasaki Kodžiró (http://anime-maniaks.blog.cz/). Tento dotyčný / dotyčná se mi odvážil napsat o tom, že jsem mu zcizila článek. Jeho vzkaz vypadal takto:

"[21] Sasaki Kodžiró, E-mail, Web, 4.3.2009 17:48
nechci ti nadávat nebo tak neco ale chci te upozornit ze si preklady nekterych koncovek okopirovala z mého blogu (http://anime-maniaks.blog.cz/0611/pripony-za-jmeny) a nikde tu nevidím zmínku o mém blogu. nechci si delat prava na ten clanek protoze jsem ho nenapsal ja ale predchozi vlastnik blogu. jen chci ric ze by bylo cestnejsi se tu o tom zmínit vzhledem k tomu ze cest byla v japonsku prioritni
pekny blog"

Překvapilo mě, jaká drzost se na blog.cz ještě může objevit. Už jsem jednou psala článek, že mě lidé jako on/ona štvou, ale usoudila jsem, že prostě takoví lidé budou stále. Mrzí mě to. A proč to píšu? Je to vlastně jeden z důvodů, proč všechnu SVOU tvorbu stěhuju. Nejen, že si lidé mé články jentak kopírují, což o to, to by snad ani nevadilo, ale stále jsou tu tací, kteří si dovolí ještě k článku napsat - "Doufám, že to oceníte dalo mi to velkou práci", přičemž tu práci jsem si s tím dala já (týká se to ohledně mých článků o Japonské gramatice a všeho, co jsem o japonštině napsala).

Ale zpět k tomu odvážlivci, abych objasnila situaci. Článek pochází totiž z webu http://mujweb.cz/www/maramara/japonsko/jmena.htm, kde jsem ho také okopírovala a udala jsem náležitě zdroj. Jenže pak přišel někdo, kdo chtěl, abych ho uvedla jako spoluautora. Je tohle vůbec možné, že takový někdo je?

Rozčílila jsem se a se svou odpovědí jsem neváhala po přečtení dalšího vzkazu:
"[18] Sasaki Kodžiró, E-mail, Web, 4.3.2009 17:59
napsal jsem ti k clanku http://yoshiko.blog.cz/0706/japonska-jmena-tituly komenter a byl bych rad kdybi sis ho precetla"

Má reakce sice byla nepřiměřená, ale tohle si lidé nemohou dovolit!

"[22] Yoshiko Okatama - reakce na Sasaki Kodžiró,, Web, 7.3.2009 09:27
Sasaki Kodžiró: Tak chytrolíne! Myslím, že by bylo dobré pozvednout své zraky úplně až na začátek článku a viděl by si tam: zdroj: !!!TADY!!!
Úplně mě dopálilo, že si děláš nárok na článek, jako spousta neřádů na blog.cz ! Článek Ti nepatří, takže zklidni hormon a pořiď si brýle. Původní majitel je někdo jiný. A ty svoje kecy si laskavě schovej, ty určitě nemáš ani špetku nějaké cti, když si tohle dovoluješ napsat. Fakt už mě dopalují lidé, kteří se chovají jako ty!!! Ještě že se z blog.cz stěhuju, protože tohle tady nemá obdoby... Když už mám uvádět i zdroje jiných blogů, kteří si článek okopírovaly. Styď se! Hanba Ti, asi ani nevíš, co to čest je, když mi tu o ní tak básníš....

PS: Dnes jsem docela podrážděná, takže to co jsem napsala ber s rezervou, ale uvědom si, co jsi řekl a jak jsi se chystal pošpinit, to co dělám... Příště trochu té cti z tvé strany ;-)! Když jsi tak zásadový...
Sayounara, rozčílená YOSHIKO CHAN"

Jaký názor máte vy?DALŠÍ NOVINKA: Dnes jsem odevzdala poslední svou korekturu ohledně mé knihy: "Deníček z Japonska", tak doufám, že až kniha vyjde bude se vám líbit.

Prodnešek se s vámi sloučím
Děkuji všem věrným čtenářům a slibuji, že se mají na co těšit.

Yoshiko Okatama

nová podoba blogu

7. února 2009 v 9:39 | Yoshiko Okatama
BLOG JE V REKONSTRUKCI!

:-) Konnichi wa

1. ledna 2009 v 23:38 | Yoshiko Okatama
Ahojky, tak jste si jistě všichni všimli, že je na blogu nový lay... Vděčím za to čtenářce mého blogu Kumiko, kterou mi doporučila má kamarádka Katsumi. Chtěla bych moc poděkovat, je to opravdu báječné...

Nicméně.. chtěla bych Vám povědět nějaké novinky. Před Vánočními prázdninami jsem ve škole měla prezentaci na téma "Má cesta do Japonska", abych se přiznala, vůbec jsem tomu nevěnovala čas prezentaci jsem jsem zplácala posledních pár hodin před příchodem do školy. Měla jsem strach, absolutně jsem nevěděla, co budu říkat, protože jsem si dopředu nepřipravila žádnou řeč.
Jako pomocnice se mi nabídli mé nejlepší kamarádky Míša a Lucka. Míšu jsem oblékla do svého kimona, které jsem si zakoupila v Japonsku a Lucku do letní yukaty. Ještě však zbývala Japonská uniforma, tu si však nikdo nechtěl obléknout, protože žádný výstřelek módy to nebyl :-) . Naštěstí jsem přemluvila jednu holčinu z prváku, co studuje obor oční technik. Uniforma jí docela slušela a dokonce i jako model měla úspěch.

Ale bylo by asi vhodné říci, jaktože jsem něco takového ve škole pořádala. Na začátku prosince jsem byla dát mé třídní omluvenku za listopad. Podepsala mi index a jen tak mimochodem řekla: "Tak jsem Vám Terezko u ředitele dohodla tu prezentaci na Japonsko. Určete si datum, ale musí to být před začátkem Vánočních prázdnin. Učebnu č.26 Vám uvolním, dají se tam na stěnu promítak fotografie." ... Zděšeně jsem na ní pohlédla a ona se na mě usmála. Vykoktala jsem ze sebe: "No tak dobrá a proč a jak vlastně?". V tom spěchu, co to říkala jsem si uvědomila, že by nebylo dobré odporovat a vymýšlet si nějakou omluvu, že nemohu, ale nakonec jsem si prostě řekla, proč ne? vždyť by to mohla být legrace.

Profesorka mi řekla "No tak jsme tedy domluveni". Řekla jsem, že by se mi to tedy hodilo 18.11 kolem 14:30 ... "dohodnuto, tedy", řekla.


Den před prezentací jsem byla úplně v pohodě. Stále jsem výrobu prezentace a přípravu odkládala, ... Prezentaci jsem nakonec začala dělat něco kolem 22hodiny večer a zkončila jí kolem 3 hodiny ráno ... Takže na spánek mi zbývali 2 hodiny :-D. Docela mazec. -.-

Do školy jsem si sebo vzala nějaké učebnice, kimono, yukatu a školní uniformu a kolem 14hod. šla spolu se spolužačkami chystat učebnu. Pustily jsme si tradiční japonskou hudbu, zrpovoznily počítač a pustily prezentaci. Do třídy se začali scházet hosté a "dobrovolníci", kteří stáli o to shlédnout prezentaci. Světla se zhasla a já jsem pevným leč vystrašeným hlasem začala povídat svůj příběh. Profesorové a studenti na mě koukali nejdříve překvapeně , ale pak bylo vidět, že se baví a to mi dodalo velkou odvahu. Byla jsem šťastná, že se nezadrhávám a vše mi jde, aniž bych se na to připravila. Po prezentaci jsem sklidila velký podlesk a později pochvalu třídního učitele :-)

A tímto bych chtěla říci všem, kteří se zajímají o Japonsko a lidé se jim za to posmívají a nebo je označují jako podivíny.. → Nebojte se!!! Chce to jen si najít cestu k lidem!!!

Mějte se krásně a hodně štěstí, zdraví a lásky do Nového roku..

Sváteček

15. října 2008 v 18:53 | Yoshííí♥
Všem svým kamarádům děkuji za dnešní gratulace, mám Vás všechny mocinky ráda!!! Také děkuji Všem lidičkám, kteří chodí na tento blog a zaslali mi také blahopřání, i Vám moc děkuji, opravdu si toho moc vážím ;-)

Jinak jsem dostala opravdu ten nejkrásnější dárek, který jsem k svátku dostat mohla. Od svého přítele jsem dostala zájezd do Tuniska... Bomba! Takže zase budu neaktivní, co se týče blogu a já myslela, že to o prázninách doženu... Gomnenéééé!

Yoshiko chan

Yoshiko jako průvodce japonských objevovatelů!

16. září 2008 v 23:00 | Yoshííí♥
Tak a je to tady... říkala jsem si. Nadešla má chvíle, vyzkoušet to, co jsem se naučila v Japonsku. Abych Vám upřesnila o co se vlastně jedná, tak p. prof. Holub mi nabídl, že bych s ním mohla jet do Karlových a Marianských lázní, také se zastavit v Teplé a provést skupinku Japonců po Pražském Hradě, kdo by neodolal této lákavé nabídce. Proto jsem naváhala a poslední víkend o prázdinách jsem se věnovala jen Japončíkům. Dokonce jsem tam měla i přátelé. P. Hashidu, kterou jsem znala z Tokya a p. Othakovou, s kterou už se znám dlouhý čas...
S Japonci jsem si užila zase moc krásné chvilky. Líbí se mi, jak se dokáží radovat z každé malé věcičky... Nikdy by mě nenapadlo, že budou obdivovat každý detail lázeňských staveb.. A když viděli "Zpívající fontánu", tak jsem si myslela, že nic krásnějšího asi nikdy neviděli.. Při pohledu do jejich zaujatých tváří jsem si vždy na tváři vykouzlila /ani nevím jak/ úsměv a byla jsem ráda, že výlet se jim líbí.. Všichni ze skupiny už Českou Republiku navštívili a proto některé věci dobře znali a také uměli trochu česky. Nejvíce jsem si oblíbila p. prof. Yoshoshimu, která studovala v Japonsku češtinu, bylo jí něco kolem 70let a dováděla jako kdyby jí bylo 18let... Jak by řekli japonci, byla "KAWAII"! S jejím malým u japonců obvyklím vzůstem byla opravdu rozstomilá. Doufám, že se ještě někdy setkáme. Dále jsem si oblíbila p. Konoyamu, byl to starý, leč velice elegantní pán, který hrál rád tenis, dokonce se utkal v Měchenicích s p. prof. Holubem. Bylo t nezapomenutelné. Obdivuji Japonce, jak i ve staří jsou vitální a plní života a chtíče objevovat nové nepoznané věci.
Tato zkušenost je pro mě velice cennou...:-) Nechcete se taky někdo podělit o své zážitky s Japončíky v ČR?
(Fotografie k tomuto článku naleznete v dohledné době na www.yoshiko.mechenice.net )

Come back

29. července 2008 v 17:04 | Yoshííí♥
Ahojky Japončata jsem z5, ale teď toho mám moc a budete si muset na další články počkat, ale budu se snažit.
Dnes jsem napsala začátek své cesty na www.yoshiko.mechenice.net, tak doufám, že se tam teď budeme potkávat, protože blog www.yoshiko.blog.cz končí. Mrzí mě to, ale stále chyby tohoto serveru mě donutili ukončit tento blog.
Nesmaži ho, ale budu ráda, když návštěvnost na mém novém webu bude vyšší, i když zatím s články co tam mám nevím. No nic...
těším se na Váááás..
pa Yoshííchan
Photo: Já a Mt.Fuji

Cesta do země vycházejícího Slunce

27. června 2008 v 17:17 | Yoshííí♥
Ahojky japončata,
tak a je to tady! Splnil se mi můj sen! Konečně poletím do Japonska! Konečně si budu moci vyzkoušet konverzaci japonštiny v běžném japonském životě, konečně na vlastní oči uvidím japonské tradice, zvyky, oblečení... Budu pozorovat japonský život v jeho vlastním prostředí.. Konečně uvidím Tokyo, konečně se podívám do Kyota, konečně uvidím pravdou geišu!!!
4.7.2008 - 26.7.2008 tady nepřibude žádný článek, ale těště se na smršt článků a fotografií, kterou vás v srpnu zahltím! Protože budou vyprávět mé vlastní zkušenosti a zážitky! A myslím, že toho doopravdy bude hodně!
Moc se tam těším!
Maminko, vím, že čteš můj bločík a proto bych Ti chtěla poděkovat za to, že jsi mi splnila můj sen, mojí touhu, že jsi přemluvila tatínka a zaplatili jste mi cestu do mé vysněné země! Že jsi mi to všechno s p. Holubem vyřídila!!! Děkuji moc!!! Že mi věříš, že to zvládnu. Maminko, já tu cestu opravdu zvládnu! Přestup v Soulu pro mě nebude takový problém ;) xD Ne kecám, bude to mega hafo velkej problém! xD Mám tě moc ráda mamko! Děkuju! Děkuju moc! Všem, taťovi i Tobě!!! Jsem Vám strašně moc vděčná! :'-( Bude to dobrodrůžství :-D a ty já mám moc ráda! xD
No nic mějte se tu moji japončíci hezky a držte mi palečky ať tam někde v Japonsku samotinká nezabloudím! Přeci jen, bude tam semnou moje kamarádka Miyu, ale přeci jen xD!!!!
Už se moooooooc těším!!! Ale bude se mi po Vás všech stýskat!!!
Loučím se s Vámi
Yoshiko Okatama

Tuhle hudbu mám moc ráda! Radím doposlouchat do konce!
Sayonara!:-* xD

ME

19. června 2008 v 22:36 | Yoshííí♥
Standí si trochu hrál XD...
→ originální fotografie:
→ po Standíčkově úpravě:
Taky to chci umět XD Jinak tohleje můj aktuální vzhled... Docela děs, ale lepší, ... epší už to nebude XD

►SRAZ JAPANOFILŮ V PRAZE◄

3. května 2008 v 18:23 | Yoshííí♥
Čas: May 9, 2008 from 12:30pm to 6pm
Místo pořízení: Praha, Anděl, u výstupu z metra
City/Town: Praha
Website or Map: http://maps.google.com/maps...
Event Type: Návštěva, expozice, Asijské umění
Organized By: Yoshiko Okatama
Latest Activity: před 1 minutou
POŘADATELÉ:
Yoshiko → yoshiko@seznam.cz
Shinobi → shinobi84@seznam.cz
Jay → jaydj@seznam.cz

KDE:
Stanice metra "ANDĚL", je to na trase metra "B(žlutá barva)"
•když dorazíte na Anděl, tak se vydáte k výstutu směr tramvaj(je tam jen jeden, druhý je na bus)
•vyjedete eskalátory
•budete hledat skupinu lidí s japonskou vlaječkou

Od KDY do KDY:
09.05.2008 od 12:30 do 09.05.2008 do cca 18:00

PROGRAM:•návštěva zámku na Zbraslavy, kde se konná výstava "asijské umění" → Umění Japonska
•návštěva zdejšího parku
•pro velký zájem se navštíví čajovna a pizzerie v místech Zbraslavského zámku

POZNÁMKY:
Své dotazy piště na výše uvedené e-mailové adresy
Více informací na: http://japonsko.ning.com/

Tak a je to tady XD

28. března 2008 v 18:45 | Yoshííí♥
Tak a je to tady XD
Ahojda Japončata,
moc Vám děkuji za podporu ohledně mého minulého článku, moc si toho vážím!!! Dnes jsem se vrátila z Orlických hor, kde jsem byla na dovolené s rodiči a jak už to tak bývá, nemohla se tato dovolená obejít bez problémů XD
Slyšte a děste se :
''Je krásný den, zasněžený kopec u horské chaty, kde jsme se ubytovali přímo vybízí k tomu, aby si člověk nandal snowboard a šel si zajezdit... Proto jsem se oblékla a vyrazila co nejdříve na sjezdovku.. Koupila jsem si pernamentku a s radostí jsem usedla na měkou leč studenou lanovku! Kouchala jsem se krásnou Orlických hor a shlížela jsem dolů na projíždějící lyžaře a snowboardisty... Už jsem se nemohla dočkat, jak sesednu z lanovky upevním si snowboard a odrazím se... Nastala tak krásná chvíle, kdy jsem dotahovala pásky a kaničky, odrazila jsem se a... dostavil se krásný povit XD Pocit volnosti, sebejistoty,... Ale... Kopec byl namrzlý a milá Yoshiko udělala 3 kotouly vzad XD ... Nakonec jsem se nějak dobelhala dolů ze sjezdovky s pořádně napuchlým kolenem a usedla na promrzlou lavičku před chatou XD Nu samosebou jsem jela na pohotovost, kde mi udělali narkózu a punkci kolene XD Teď sedím u PC nohu mám ve výšce hlavy a strašně mě tlačí ortéza XD... Ale tak přibudou tu alespoň články, když už se nemohu hýbat!!! XD XD XD XD XD..."
Sayonara a dávejte na sebe pozor!!! Ať nedopadnete jako Yoshiko XD

Smutek a zklamání...

24. března 2008 v 14:02 | Yoshííí♥
Achju...
Teď jsem si hledala na internetu jednu japonskou frázi... A napadla mě věc, kterou jsem rozhodně dělat neměla... Zadala jsem do vyhledávače "japonské věty a fráze" a co myslíte, že jsem na úžasných blocích našla??? Svou práci, svá slovíčka, své fráze, své články, které jsem třeba dělala i 2 hodiny, abych to měla dobře a nešířila po internetu něco, co není dobře...
Většinou u mých článků nebyl ani uveden zdroj... Celé rubriky tvořili jen mé články, které autoři vydávali za své a získavali za ně chválu a úctu, kterou bych měla mít já, ... Myslím, že teď jsem ztratila veškerou chuť se na blog něco přidávat, protože mou práci zas bude vydávat někdo za svou a to prostě nesnesu..... Zlost mi teď úplně zatemnila mysl... Nemám vůbec chuť pátrat po svých dalších článcích a dívat se, jak jsou lidi, kteří vedou své blogy tak drzí a neomalení.....
S prací na blogu teď na dlouho končím, než se z toho vyléčím, protože tohle byla rána pod pás.. Když někdo neuvede zdroj a ještě pod to napíše např. větu: ČLÁNEK MI DAL MOC PRÁCE nebo DALA JSEM SI S TÍM MOC PRÁCE, TAK MI DO KOMENTÁŘŮ NAPIŠTE, JAK SE VÁM ČLÁNEK LÍBÍ nebo KOPÍRUJTE POUZE SE ZDROJ PSAL JSEM TO HODINU...
Nechci být zlá, ale pěkně mě to naštvalo a rozlítilo!!! Mrzí mě, že s tím nemohu nic dělat, nějak se proti tomu bránit!!!... Je to hrozný pocit, být tak bezbranná...
Budu hledat nějaké řešení... Třeba vymazat blog a začít něco seriózního, kde si budu moc dát obranu, proti kopírování... Nevím..
No chtěla jsem Vám popsat Veselé Velikonoce, ale myslím, že teď to nemá cenu...

NAVŠTIVTE TENTO MŮJ NOVÝ BLOGÍÍÍSEK

2. února 2008 v 23:25 | Yoshiko Okatama
Ahojky,
dnes jsem se docela nudila, dokonce ani na disco jsem nešla, protože jsem se rozhodla, že poupravím svůj blog o japonském jazyce a japosnké hudbě.
Tak se na něj podívejte a posudte sami, jak se mi to všechno povedlo!!! XD Jsem se jako mooooc snažila!!! Bude to ten nejlepší blogís, který jsem kdy měla!!!XD
Jinak i na www.yoshiko.blog.cz chystám změny, se těště!!! XD Sice to nebude hned, páč mám ve škole co opravdovat, ale brzy budete koukat, co Yoshiko všechnod dokáže!!!
PS: nic jsem nepila, jen jsem naštvanáXD XD XD!!!

Všem to nejlepší do Nového roku 2008

31. prosince 2007 v 18:54 | Yoshiko Okatama
Do noveho roku hodne pohody, stastne nahody, zadne nehody, vyznamne dohody, legracni prihody a dalsi zivota vyhody.
Vaše Yoshíííííí

Kurz Japonštiny

5. října 2007 v 8:16 | Yoshiko Okatama
Ahojky Japončata,
moc ráda, bych se Vás zeptala jestli by někdo neměl zájem chodit na Japonštinu... Chodím do kurzu na SJŠ ve Školské ulici.. Není to moc drahé, když se to porovná s cenami na jiných kurzech. Já jsem platila 2800,- kč a myslím, že je to na 40hodin,.... Což je výhodné..,...
Já chodím v pondělí od 15:20, takže by bylo fajn, kdyby si tady někdo z Vás uděl čas a začal by chodit také..:) Nebo se alespoň přišel podívat, aby omrkl, co to obnáší..
Jinak celým kurzem prování Nacumi Ikeda, což je rodilá mluvčí. Umí skvěle česky a je s ní legrace, z vlastní zkušenosti mohu říct, že Vás s ní Japonština začne bavit, protože její hodiny jsou velmi obsáhlé, ale zárověň zajímavé...:o) Takže neváhejte a hlaště se, budu moc ráda.. Jinak... Jsou tam stejní blázni jako já - MILUJÍ JAPONSKO - našla jsem si nové kamarády, kteří mají stejné zájmy jako já..
S pozdravem Yoshiko..:o)
Omlouvám se a kurz je na PRAZE 1

Vieste - Gragáno 2007

30. září 2007 v 18:56 | Yoshiko Okatama
Tak jsem z5 z dovolené. Doufám, že jste se tady moc nenudily..:o) Snad napravím to, že jsem sem 10dní nic nepřidala..:o) Napadlo mě, že bych Vám tak zřídka mohla popsat svou dovolenou v Itálii, na které jsem byla se svými kamarády. Ale myslím, že to se na téma Japonsko moc nehodí, a tak Vám se dávám pár foteček, aby jste se alespoň pokochali tou krásou, kterou jsem měla na očích celý týden..:o) A nějaké fotky z Říma, však všichni víte, jak miluji historii a památky, nemohla jsem si nechat Vatikán a Řím utéct...:o) Bylo to nádherné, ale stejně bych raději byla v Japonsku... Škoda, že je to tak daleko..:o(

Itálie

20. září 2007 v 20:18 | Yoshiko Okatama
Ahojky...
Odjíždím do Itálie... Tak tady nebudu moc přidávat.. Vracím se 30.9.07, hned sem dám fotky, aby jste viděli, jak jsem si to užila.. :o) Mám Vás všechny moc ráda. Mějte se krásně.
Vaše Yoshiko chan

Viděl jsem PEKLO - Tvrtko Vujity

8. září 2007 v 20:38 | Yoshiko Okatama
Viděl jsem PEKLO - Tvrtko Vujity
Vím, že tato kniha nemá nic společného s Japonskem, ale cítím potřebu se tady o ní zmínit. Hlavním smyslem této knihy je poukázat na to, jak lidé trpí v jiných částech světa…
O autorovi
Narodil se ve městě Pécs v Maďarsku. Jeho otec byl horník, matka učitelka na vesnické škole. Díky veliké náhodě se ve svých 19ti stal válečným zpravodajem. Za svou práci obdržel PULITZEROVU pamětní cenu a je nositelem četných novinářských ocenění, v roce 2001 získal státní vyznamenání, kříž za zásluhy a pomoc poskytnutou při převozu posledního válečného zajatce ze Sovětského svazu do jeho vlasti. Specializuje se na ohrožené kraje a oblasti. Zajímá se o nevšední osudy lidí, často na okraji společnosti. Přednáší často na Maďarských a zahraničních univerzitách . V tv2 má svůj vlastní pořad "Pekelné příběhy", kde své reportáže komentuje na živo. Je ženatý, má 2 syny a žije v Budapešti…
O knize
Unikátní reportáže ze zemí, kam získat turistické vízum je takřka nemožné, či dokonce z míst, o nichž nemá veřejnost ani zdání. Šokující vyprávění o lidech s neobvyklými osudy, kteří žijí na periferii společnosti. Reportáže o utajené kolonii malomocných v Rumunsku, o životě a ve stínu Černobylu, o dětech nemocných AIDS, o falšovatelích smrti, o životě v Sevení Koreji…
Mě v knize nejvíce zaujal povídáním o Severní Koreji, věděla jsem, že lidé se tam mají špatně a jsou vedeni fanatickým prezidentem či diktátorem, ale dokud člověk nevidí tyto věci na vlastní oči, tak se jimi nezabývá…V knize je mnoho fotografií, kde můžete vidět, jak tyto lidi trpí, žijí v nelidských podmínkách a jsou podřízeni svému vládci, kterého skoro uctívají, jako kdyby to byl jejich Bůh! Pro nás co žijeme v Evropě je skoro až nepředstavitelné, že se něco takového ve světě ve 21. století může odehrávat.., ale je to tak …A není to jen Severní Korea, ale takových zemí, kde lidé trpí je mnohem více…
Lidé si to mnohdy ani neuvědomují, protože MY máme vše co potřebujeme a nic nám nechybí! My máme léky, potraviny, hygienické prostředky, prostředí, ve kterém můžeme spokojeně žít…máme toho více než sami potřebujeme…
Ale je potřeba si uvědomit, že na světě jsou lidé, kteří potřebné věci k životu nemají… Já vás tady nutit nemohu, abyste přispívali na charitativní organizace, protože to sama nedělám.. Já si každým rokem koupím kytičku kvůli rakovině, přispěji na děti v dětských domovech a to je asi vše co udělám, sama více nezmohu, ale na světě jsou lidé, kteří pomoci mohu, ale nedělají to… A přitom by mohli pomoci…

Pomoc

30. srpna 2007 v 10:53 | Yoshiko Okatama
Ahojky Lidičky,
Přemýšlím, nebo spíše lépe řečenou už jsem se rozhodla, že se přihlásím na podzimní semestr Japonštiny, ale nevím, jaký kurz si vybrat, rozhoduji se mezi dvěma kurzy, ...
Ale pořád se nemohu rozhodnout jaký? Má někdo zkušenost a mohl by mi pomoci svým názorem?
Tady dávám odkazy na kurzy mezi kterými se rozhoduji...
Moc děkuji za Vaši pomoc...
Vaše Yoshiko

Jsem z5 :o)

18. srpna 2007 v 12:46 | Yoshiko Okatama
Jsem z5.... Už jsem se nemohla dočkat až znovu usednu do svého pohodlného křesílka, do ručky uchodpím mojí myšku :oD a své prstíky přiložím ke své klávesnici... Já jsem každý den na pláži měla hrozný absťák, nudila jsem se a pořád jsem musela číst něco o Japonsku, ještě že jsem si s sebou vzala nějaké zásoby literatury, dokonce jsem se tam dokopala i k zopakování katakany a k naučení pár nových znaků kanji...:o) Nejvíce jsem se Však zapotila u psaní pohledů... Konečně jsem dokázala napsat souvislé věty ve znacích, jestli to bylo dobře nevím :-D Ale když jsem přišla dát pohledy na poštu, tak tam na mě koukali jak na blázna :oD No já na sebe vlastně také :o)
Dovolená byla vcelku fajn, ale když jedete s rodiči, tak si té legrace neužijete tolik, jako kdyby jste jeli bez nich, ale i tak jsem se dokázala pobavit, vesměs jsem zjistila, že to s rodiči nebylo tak strašné, jak jsem předpokládala. Bála jsem se toho, protože s rodiči jsem se teď viděla jen pár hodin denně a myslela jsem si, že už k sobě nemáme tak blízko, ale poznala jsem, že jsem na velkém omylu... A těm co mi tvrdili, jak je dovolená s rodiči hrozná, když je ti více jak 15let, tak těm vzkazuji, že se mýlí..!!! Náhodou to bylo docela fajn, minulý rok jsme s rodiči byli v Chorvatskun na Hvaru a tam to trochu skřípalo, ale myslím si, že na tuto dovolenou budeme vzpomínat v dobrém..:-D Škoda jen, že to nebylo v Japonsku.
Když jsem dnes dorazila domů, tak jsem našla na stole dopis od své kamarádky Miyu Motegi. Poslala mi i nějaké fotky, tak je oscanuji a dám je sem... Teď bohužel musím na jednu akci, kterou pořádá můj dědeček, docela se mi tam chce, protože tam budou Japonci.. Heh, takže zase budu někoho otravovat s otázkama :o) No alespoň se nebudou nudit, ne?
Hned jak dorazím domů, to bude asi po půlnoci, tak jsem přidám nějaké články, protože v poslední době jsem na to nějak . . . . . . . . . . . . . . . . A za to se moc omlouvám!!!
Mám v plánu rozšířit rubriku "Japonský slovník", tak mi držte palečky, protože teď už toho umím víc, přidám nějaké nové fráze, gramatiku a pak se zaměřím na znaky! Doufám, že mi prominete, že až začne škola, tak moje produkce článků, zase o něco málo zbrzdí, protože školu vnímám tak, že je o něco maličko důležitější, než Japonsko, teď samosenou kecám, ale musím to říct, protože to tak chci a ono to tak pořád není...:o)))
Tak a nakonec přidávám nějaké fotky z dovči, protože mě Miyu upozornila na to, že ona jako časky neumí, tak ať alespoň přídávám obrázky a fotky..:oD
PS: a omluvte chyby, protože jsem toto napsala v rychlosti a opravím si to po sobě až zítra...:o))
 
 

Reklama