!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

YAMATO - The Drummers Of Japan

17. února 2008 v 19:57 | Yoshiko Okatama |  Zajímavosti

YAMATO - The Drummers Of Japan
Strhující show japonských bubeníků se vrací do ČR!

V únoru loňského roku přivezla agentura Pragokoncert do ČR, do Prahy a Brna, proslulý japonský bubenický soubor YAMATO. Japonští bubeníci si naše publikum doslova a do písmene získali a svým energickým, fascinujícím vystoupením zcela nadchly dvakrát po sobě vyprodaný velký sál pražského kongresového centra a dokonce třikrát vyprodali sál Janáčkova divadla v Brně. Je zřejmé, že češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Strhující show Heartbeat "Shin-on" (v překladu "Tlukot srdce") byla pro Pražany a Brňáky naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace. Pět vyprodaných sálů v Praze a Brně bylo impulsem k rozšíření veleúspěšného megashow v rámci nového evropského turné i do dalších měst. Yamato se tak v březnu letošního roku kromě Prahy a Brna představí nově i fanouškům v Plzni, Ostravě a Zlíně!

11. 3. PLZEŇ, Hala Lokomotiva
12. 3. PRAHA, Divadlo Hybernia
13. 3. PRAHA, + Kongresové centrum
14. 3. OSTRAVA, ČEZ ARÉNA
15. 3 ZLÍN, Hala Novesta
16. 3. BRNO, Janáčkovo divadlo
Čeká vás opět neopakovatelný zážitek z jedinečné návštěvy Japonska a jeho exotické národní kultury a atmosféry, aniž byste museli cestovat tisíce kilometrů daleko!
Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za "kolébku japonské kultury". V současné době soubor sídlí ve vesnici Asuka a s tradičními japonskými bubny "Wadaiko" cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy - SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu "Odaiko" vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).
Jejich světové turné začalo v srpnu 1998 na Fringe Festivalu v Edinburku, kde za své vystoupení dostali cenu "Spirit of Fringe". Po tomto úspěchu dostal soubor mnoho nabídek k vystupování a od května 1999 navštívil Velkou Británii, Holandsko, Belgii, Německo a Rakousko. Byli pozváni také na Izraelský Festival, kde v Jeruzalému předvedli hned 5 vystoupení za sebou.
Skvělí bubeníci YAMATO se vracejí do ČR! Nechte své srdce zase chvíli tlouci v rytmu "Shin-On"!
"Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my - Taiko bubeníci z Yamato - hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce - zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál…".
Předprodej vstupenek na tuto fantastickou bubenickou show byl zahájen!
Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal a Ticketstream, a u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432 580, 777 701 591, e-mail: dupalova@pragokoncert.com na dobírku (Morava) a tel: 224 234 602, e-mail: vstupenky@pragokoncert.com na dobírku (Čechy).
Více informací o představení a předprodeji vstupenek najdete na www.pragokoncert.com.
zdroj: TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.