!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

Má úvaha..:(

9. června 2007 v 14:54 | Yoshiko Okatama |  Zajímavosti
Někdy se na světě dějí opravdu hrůzné věci, kterým snad nelze ani uvěřit… Dnes jsem narazila na jeden článek, který mě dosti pobouřil… Nechápu, jak někdo může páchat takové činy! Naštěstí v tomto případě bude zřejmě viník potrestán, ale přesto… Na světě se děje tolik špatností, nepráva, ublížování, chudoby…Mohla bych tu sedět až do večera a pořád bych psala, kolik je toho na světě špatného! My tady v České Republice asi nechápeme, že na světě jsou lidé, kteří jsou na tom hodně špatně, než-li si sami dokážeme uvědomit… Nemluvím tady o Africe, Indonésii, Kubě…JÁ TADY MLUVÍM I OSTÁTECH, které jsou na tom ekonomicky, čím dál tím lépe! Mluvím o zemích, o kterých si já myslím, že zanedlouho na tom budou lépe než např. Česká Republika… Jenže, co já zmůžu… Jsem obyčejná 16ti letá holka a to prostě nejde…! Tolik bych ale chtěla pomoct…Pomoct nevinným lidem, kteří si snad ani někdy neuvědomují, že na světě je něco lepšího, než dosud oni sami poznali… Že na světě není jenom neprávo, ale že se můžou mít dobře a žít lepší život… Vím, mě se to tady mluví, ale já to myslím vážně…CHCI pomoct a doufám, že se mi jednou podaří zachránit alespoň jeden tento nevinný život! Pak tu ale máme otázku, co s lidmi, kteří takto ubližují?!

Nevím…nerada lidi odsuzuji, ale až si přečtete článek, který je umístěn dole, tak pochopíte, pro který trest bych hlasovala… Je to sice nelidské, ale to co oni dělali těm lidem je ještě horší… Možná, že mě teď rozčílil tak ten článek, ale to co jsem tady napsala je od srdce! Já jsem té povahy, že člověk řekne to co cítí a já to tak činím, doufám, že je to tak správně! Pláču tady a nechápu proč ten svět je tak nespravedlivý!!! Proč se děje tolik špatného… Proč svět nemůže být hezký, ale musí být takto zkažený…!?
Fakt mě ale nejvíce štve, že si lidé myslí, že se to děke jen v Asii!!! To není pravda... I jinde jsou také případy...Prosím nedělejte už rozdíli mezi Asií a jinými kontinety... JSME SI VŠICHNI ROVNI....
Omlouvám se pokud jsem svou úvahou někoho rozčílila, ale jak už jsem řekla je to od srdce, tak jak to cítím…Vaše Yoshiko chan…

V čínské továrně objevili novodobé otroky

Čínské úřady objevily v továrně na cihly v kraji Hongdong na severu země 31 dělníků, kteří byli nuceni pracovat a žít v nelidských podmínkách. Informovala o tom v pátek britská stanice BBC s odkazem na čínská média. Ta špinavé a traumatizované dělníky neváhala označit jako otroky.
PEKING - Osm zaměstnanců továrny, kterou vlastní syn šéfa místních komunistů, bylo v takovém stavu, že jediné, na co si byli schopni vzpomenout, byla jejich jména.
Dělníci měli pracovat 20 hodin denně, aniž by za to byli placeni, stravou jim byl poskytován jen chléb s vodou. Jeden muž byl údajně ubit kladivem, protože pracoval nedostatečně.
Objevení dělníci zapáchali, po celý rok se totiž nepřevlékali a neměli se kde umýt, vyčistit si zuby nebo si ostříhat vlasy. "Špína z jejich těl by se dala seškrábat nožem," citovala BBC list Peking News. Mnozí dělníci měli na tělech popáleniny a oděrky.
Majitele cihelny policie zatkla, jeho otce vyšetřuje na svobodě. Zatčeni byli i další lidé, mistr cihelny je na útěku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nagisa Nagisa | Web | 9. června 2007 v 14:59 | Reagovat

Já když jsem to četla, tak jsem byla v šoku, ale napadá mně že kdyby se to stalo v jiný zemi, že by to všichni tak neřešili, kdyby se to stalo někde jinde třeba v Evropě, když se něco stane v Asii, tak hned všichni, že je to stejně sociální zemeě :-(

Těch lidí je mi upřímně líto a doufám, že se to nebude opakovat, i když ososbně myslím, že podobnývh případů je víc, ale na ně se nepřišlo a nneí to jen v Asii!!!

Měli by se lidi koukat kolem sebe a nepořád řešit Asii :-( jako nejhorší zemi :-(

2 Klára Klára | 9. června 2007 v 15:24 | Reagovat

Souhlasím s Tebou Yoshiko chan, protože tohle už je vrchol! Lidé si však myslí, že je to jen v Asii, ale to není pravda, řeknu to trochu sprostě: AŤ TY RASISTICKÝ S**** KONEČNĚ OTEVŘOU OČI!!!! Fakt už mě ten rasimus sere!!! To co jsi mi psala na icq je pravda, lidé v ČR si neuvědomují, že naše žemě je totálně v p***** a přitom odsuzují Asii!!!

3 Nguyen Manh Phuc alias Hikaru Fujii Nguyen Manh Phuc alias Hikaru Fujii | E-mail | 10. června 2007 v 11:42 | Reagovat

Yoshiko, bych ti dal jedničku dvakrát podtrženou a ještě s hvězdičkou. Je tedy fakt, že se toto děje po celém světě až tedy na to, že to v tomto případě to média moc nafoukly. Těch lidí je mi taky upřímně líto, ale s tím nic neuděláme. Třeba, když jsem byl ve Vietnamu za rodinou, tak v ulicích Saigonu narazíte na každým rohu na zmrzačenýho bezdomovce. Tam jim prostě stát nepomůže, oni bojují o přežití. Tak já nevím co je lepší pracovat jako otrok, dostávat chleba s vodou nebo být zmrzačeným bezdomovce, kterýmu nikdo nepomůže, vybírat popelnice a doufat, že něco najdu? Vůbec teda nechápu rasisty taky je tak nesnáším. Taky nechápu proč asie musí být terčem posměchu, kritiky či rasismu...

4 mori mori | 16. června 2007 v 22:28 | Reagovat

nedíváte se na to vůbec obbjektivně. jestli jsem něco nepřehlédl, tak v článku nebylo nic urážejícího. a naopak si myslím že kdyby se něco t akové stalo v evropě tak by to lidi řešili ještě víc, protože na tokovéhle věci jsou z číny už zvyklí (např. Falun Gong).

To co se tam děje je fakt příšerný, ale lidi se dle mého názoru na asii nedívají nijak skrz prsty.

pro hikaru fuji- Ale ten bezdomovec má alespon svobodu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.