!NA BLOGU JIŽ NEMÁM V PLÁNU PRACOVAT. NĚKTERÉ ČLÁNKY SE PŘESUNOU NA MŮJ DRUHÝ BLOG - NESCIO!

Referát - Japonsko(2)

28. května 2007 v 19:03 | Yoshiko Okatama |  Referáty
Japonsko leží na severu východní polokoule.Je to oblast častých zemětřesení protože se zde střetavaj dvě desky zemské kůry.Mezi hlavní japonské ostrovy patří Hokkaido,Honšú,Šikoku a Kjúšú- a tisíce menších.Japonsko z jedné strany omývá Tichý oceán.
Z druhé strany ostrov Hokkaido-Ochotské moře,Honšú- Japonské moře a Kjúšú-Východočínské moře.Průliv Cušima je mezi ostrovem Kjúšú a Cušima,mezi ostr. Hokkaido a Honšú je Cugarský průl. a mezi ostr. Kjúšú a Osumi je průl. Osumi.


ROZLOHA JAPONSKA JE-okolo 375 mil.km2

Přibližně 80% povrchu pokrývají hory a lesy.Hlavním a nejznámějším pohořím jsou Japonské alpy na ostr. Honšú.Na ostatních ostr. se jedná pouze o hory příkré.Největší nížina se rozkládá u Tokijského zálivu jmenuje se Kanto a dále nížina Kansai.Největší hora Japonska je Fudži-san.(3776m.n.m.).

Japonské ostrovy leží v cestě Tropickým bouřím-Tajfunům,ty přicházejí většinou v létě nebo na začátku podzimu.klimatické podmínky jsou velmi složité a jsou způsobeny hornatostí a protáhlím tvarem souostrový.Mezi ostrovem na severu a na jihu (na S Hokkaido a na J Rúkjú)jsou velmi velké rozdíly teplot.
Největší jezero Japonska je Biwa (674km2),nejhlubší je Tazawa(423m)
Japosko je nejvíce bohaté na dřevo,ale dřevo dováží protože si to své šetří.Má také atomové zdroje,vodní i tepelné.Jinak ropu a většinu surovin dováží.
Japonci se převážne živý rybolovem ale také chovají drůbež.Hlavní plodinou je rýže ale pěstují zde také citrusy(mandarinky)pšenici,cukr.třtinu,cukr.řepu.
Japonsko má 124 000 000 obyvatel.Je konstituční monarchie v čele s císařem.Japonci jsou velmi skromní,zdvořilí,uctivý,a hlavně pracovití lidé.Snaží se dosáhnout co nejlepších výsledků už od dětství.Vytvořily si své náboženství -Šintoismus-a uctívají bohyni SLUNCE.
Mimo jiného mají Japonci všestraně vyvinutou kulturu.Mají speciální*divadlo-vněmž mají herci na obličeji masky. *a hudbu.Svět se učí od Japonců především jejich vztahu k přírodě.Z proslulích japonských zahrad se i k nám rozšírilo pěstování bonsaje.Krásou vinyká i japonský způsob úpravy květin-IKEBANA.
Japonsko je hospodářsky nejvyspělejší země Asie.Má vysoce rozvinutý průmysl,služby,zemědělství a nedostatek nerostných surovin a půdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nestik nestik | 25. března 2008 v 21:37 | Reagovat

Nemáš tady napsané hlavní město je to Tokio

2 nestik nestik | 25. března 2008 v 21:38 | Reagovat

jinak je to super

3 artep artep | 28. dubna 2008 v 17:05 | Reagovat

Maš to tu dobrý ae to hl. m. je fakt.Ae jnk fagt f poho

4 Anonymous Anonymous | 15. dubna 2009 v 22:16 | Reagovat

na ***** referat mas tam samy chyby a za carkou a teckou se dela mezera.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.